24. Niedziela zwykła – 17 września 2023

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • we wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Marii z Camporosso
  • w środę – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • w czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził br. Mateusz Włosiński, wikary parafii i klasztoru. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18.30 w intencji Solenizanta.
  • w piątek – Wspomnienie św. Ignacego z Santhià, prezbitera
  • w sobotę – Uroczystość odpustowa św. Pio z Pietrelciny, kapucyna
 2. W środę, 20 września przypada 46. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna i Apostoła Wschodu. Zachęcamy do modlitwy za Jego przyczyną. Sylwetkę kapucyńskiego kandydata na ołtarze przybliża strona internetowa jemu poświęcona: serafinkaszuba.pl
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Triduum uroczystości św. Ojca Pio, które poprowadzi br. Tomasz Żak. W czwartek i piątek (21-22 września) podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będą głoszone kazania o duchowości świętego z San Giovanni Rotondo. W uroczystość św. Ojca Pio (23 września) przed każdą Mszą Świętą: o godz.: 8.00, dodatkową Mszą św. o godz. 10.00 i 18.30 – półgodzinne nabożeństwo do Świętego Stygmatyka. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.30. Tego dnia w naszej świątyni można zyskać odpust zupełny. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian i sympatyków do auli parafialnej na poczęstunek i wspólne świętowanie.
 4. Pierwsze po wakacjach spotkanie „Dzieci Św. Franciszka” odbędzie się w sobotę godz. o 9:00 w salce ministranckiej.
 5. W tym roku nasza parafia obchodzi ważne wydarzenie – wizytację kanoniczną biskupa. Taka wizytacja ma miejsce w każdej parafii co pięć lat. Ksiądz biskup Andrzej Kaleta gościł u nas w marcu i spotkał się z wszystkimi wspólnotami działającymi przy parafii. W maju udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W przyszłą niedzielę nastąpi zakończenie wizytacji na Mszach św. o godz. 9.00, 10:30 i 12.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu.  Spotkajmy się przy ołtarzu Pańskim, gdzie najpełniej doświadczamy jedności Kościoła.
 6. Również w przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. Centrum Duszpasterskie „WESOŁA 54” zaprasza na randki małżeńskie, czyli cykl ośmiu sesji dla par, które chcą ożywić i wzmocnić swoją relację. Każde spotkanie składa się z prezentacji oraz rozmów między małżonkami na zadany temat w oparciu o zeszyt ćwiczeń. Organizatorzy zapewniają dyskrecję, dedykowany sobie wzajemnie czas i domowe ciasto. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
 8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Kieleckiej zaprasza do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas 39. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23 – 24 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodzinami z całej Polski odnowić Przymierze Małżeńskie. Pielgrzymka rozpocznie peregrynację relikwii błogosławionej rodziny ULMÓW w polskich diecezjach.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Jerzy Moskwa lat 92, + Krystyna Krogulec lat 82 i + Anna Frania lat 87. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…