3. Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Zdzisław Kijas, franciszkanin konwentualny. Zapraszamy na Msze Święte z naukami, od poniedziałku do środy włącznie, o godz. 8.00, dodatkowa o 10.00 i 18.30.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Drogi Krzyżowe dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną, na produkty spożywcze trwałe oraz artykuły chemiczne, które przekażemy najbardziej potrzebującym w naszej parafii. Ofiary na kwiaty i dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za złożone dary.
 4. Jutro mija 10 lat od wyboru papieża Franciszka na Stolicę Apostolską. Dziękujemy Bogu za Jego pontyfikat i prosimy o dary Ducha Świętego i siły do prowadzenia Łodzi Piotrowej po wzburzonych falach współczesności.
 5. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 17 marca zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 6. W piątek 17 marca swoje imieniny będzie obchodził br. Zbigniew Wszołek. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.30.
 7. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny została przeniesiona z niedzieli 
  na poniedziałek (z 19 na 20 marca) z racji  przypadającej 19 marca IV Niedzieli Wielkiego Postu. 
  W poniedziałek swoje imieniny będą obchodzić nasi współbracia: Józef Ochał, Józef Mońko i Józef Mizera. Msza św. w intencji solenizantów w poniedziałek, 20 marca o godz. 18.30.
 8. Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. święconką. Dochód 10 zł z ofiar za baranki Caritas przeznaczy na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.
 9. O poszukiwaniu autorytetów, mistrzów i przewodników przeczytamy w nowym wydaniu „Głosu Ojca Pio”. Kapucyński dwumiesięcznik i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 10. Od 1 marca przestrzeni kieleckiego Dworca Autobusowego prezentowana jest plenerowa wystawa ikony współczesnej pt. „Światło Niestworzone”, naszego współbrata Marcina Świądra. Spotkanie autorskie z br. Marcinem odbędzie się 17 marca o godz. 17.00 w “Poczytalni na Dvorcu”.
 11. Na spotkanie w formie świadectwa z Janem Sobierajskim reżyserem filmu „Powołany” zaprasza w środę 15 marca  o godz. 18.45  do Bazyliki Katedralnej Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.
 12. Wysłuchajmy Oświadczenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z publikacjami dotyczącymi Metropolity Krakowskiego kard. Karola Wojtyły. Komunikat bpa Jana Piotrowskiego jest opublikowany w naszym tygodniku informacyjnym.
 13. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Kazimierz Tarłowski lat 59; + Marek Nockowski lat 67;  + Zofia Kozłowska lat 95. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.