1. Dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele. Papież Franciszek w okolicznościowym orędziu na Dzień Modlitw o Powołania napisał: “Powołanie jest darem i zadaniem, źródłem nowego życia i prawdziwej radości. Posłuchajmy krótkiego świadectwa o swoim powołaniu br. Marka – naszego najmłodszego współbrata. Po Mszy św. br. Marek przed kościołem będzie rozdawał materiały informacyjne o życiu kapucyńskim. Będzie również okazja do indywidualnej rozmowy.
 2. Od jutra nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny codziennie o godz. 18.00. 
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedziele.
  • w czwartek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • w piątek – Wspomnienie bł. Tomasza z Olera, zakonnika
  • w sobotę – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza św., na której będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania również do naszego Zakonu.
  • W piątek, od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św.
  • W sobotę Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 5. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 6. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dwóch pierwszych weekendach maja (6-7 oraz 13 maja). Rozpoczęcie 6 maja o godz. 10.00. Zapisy w kancelarii lub na stronie internetowej parafii.
 7. Zapraszamy na spotkanie z poezją br. Sergiusza Ślęzaka, które odbędzie się 14 maja o godz. 15.00 w auli parafialnej. Aktorzy z Teatru Stefana Żeromskiego: Beata Pszeniczna i Dawid Żłobiński wraz z br. Sergiuszem będą deklamować wiersze, przenosząc nas w świat poezji.
 8. Do 2 maja trwa okres rozliczeń podatkowych za poprzedni rok. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło to nasza kapucyńska organizacja wspierająca osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością. Numer KRS Dzieła można znaleźć na stronie internetowej www.dzielopomocy.pl. Dziękujemy.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Andrzej Soja lat 67 oraz + Adam Chudycki lat 70. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…