4. Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 r.

 1. Do naszej wspólnoty zakonnej został skierowany br. Andrzej Mańczak. Życzymy mu wielu łask Bożych i dobrego pobytu w Kielcach.
 2. Jutro Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Patrona Kościoła i naszej Prowincji Zakonnej. W tym dniu w krakowskim klasztorze kapucynów trzech braci złoży śluby wieczyste poświęcając swoje życie służbie Bogu i Kościołowi w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Tego dnia swoje imieniny będą obchodzić nasi współbracia: Józef Ochał, Józef Mońko i Józef Mizera. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizantów o godz. 18.30. Dziękujmy Panu za ich kapłańską posługę w naszej parafii i polecajmy ich w modlitwie!
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Drogi Krzyżowe dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. 
 4. Uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, poprowadzi grupa GOOD NEWS w środę, 22 marca po wieczornej Mszy św.
 5. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w czwartek, 23 marca na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 6. W sobotę, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.30 wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stojaku z prasą umieszczone są formularze z zobowiązaniami duchowej adopcji. Wypełnione formularze prosimy przynieść w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, by złożyć je w procesji z darami ofiarnymi podczas Mszy św.
 7. Modlitewny Wieczór Uwielbienia rozpocznie się w świątyni w sobotę, 25 marca o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 8. Baranki Caritas, w cenie 10 zł, można nabyć na furcie klasztornej. Dochód ze sprzedaży Caritas przeznaczy na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.
 9. Franciszkańska Grupa Charytatywna w przyszłą niedzielę zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 10. Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza na dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci do oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami 25 marca w godzinach 10:00 – 11:30.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Teresa Kwiatkowska lat 81 i + Ryszard Szymoniak lat 54. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.