4. Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

  1. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
   • w poniedziałek – Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy
   • we wtorek –  Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
   • w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego oraz XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to ostatni dzień, kiedy śpiewamy kolędy. Na każdej Mszy Św. poświęcenie świec gromnicznych. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Dodatkowe Msze Święte o godz. 10.00 i 17.00.
   • w piątek – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Po Mszy świętej wierni otrzymują błogosławieństwo poświęconymi świecami połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
   • w sobotę – Wspomnienie św. Józefa z Leonissy, prezbitera
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
   • W czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe, o godz. 18.30 Msza Św., na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
   • W piątek, od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza Św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
   • W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, a następnie Msza Św. wynagradzająca o godz. 18.30
  3. Wszystkich chcących odnowić swoją relację do Pana Boga, ożywić i umocnić się w wierze katolickiej – zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie cotygodniowych spotkań, w najbliższy piątek, 3 lutego br. o godz. 19.15 (po Mszy świętej) w sali św. Klary na I piętrze domu duszpasterskiego.
  4. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dwóch pierwszych weekendach lutego (4-5 oraz 11 lutego). Rozpoczęcie 4 lutego o godz. 10.00 w auli parafialnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii.
  5. Wspólnota Żywego Różańca zgromadzi się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00, a po niej na spotkaniu formacyjnym w auli parafialnej i zmianie tajemnic różańcowych.
  6. Kancelaria parafialna w dniu jutrzejszym, tj. 30 stycznia będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 17.00 do 18.00.
  7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Elżbieta Guzera, lat 79; + Leokadia Kozieł, lat 88. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

  Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.