1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i diecezji kieleckiej
  • we wtorek – Wspomnienie bł. Jeremiasza z Wołoszczyzny, zakonnika
  • w czwartek – Wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika
  • w piątek – Wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, prezbitera
  • w sobotę – Wspomnienie NMP z Fatimy – rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie: o godz. 18.00 majówka, a następnie Msza św. z okolicznościowym kazaniem o godz. 18.30, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 3. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 12 maja na adorację i Mszę świętą o godz. 15.00.
 5. Próby przed I Komunią Świętą będą w naszej świątyni od poniedziałku do czwartku o godz 17.00 do 18.00 oraz po Mszy św. wieczornej, a w piątek pierwsza spowiedź dzieci o 16.30.  Uroczystość I Komunii Świętej w sobotę podczas Mszy Św. o godz. 11.00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19. A o godz. 13.00 dla dzieci ze Szkoły Muzycznej. Modlitwą wspierajmy dzieci i ich rodziców.
 6. Spotkanie z poezją br. Sergiusza Ślęzaka, odbędzie się 14 maja o godz. 15.00 w auli parafialnej. Aktorzy z Teatru Stefana Żeromskiego: Beata Pszeniczna i Dawid Żłobiński wraz z br. Sergiuszem będą deklamować wiersze, przenosząc nas w świat poezji.
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuarium św. Andrzej Boboli w Strachocinie k. Sanoka. Wyjazd 16 maja o godz. 10.00. Koszt 70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 8. Otwarty turniej szachowy poświęcony pamięci św. Jana Pawła II, który wg niektórych źródeł zajmował się w młodości szachami, odbędzie się w sobotę 20 maja w godzinach 9.00-14.30.  Bliższe informacje znajdują się w komunikacie, który jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do zakupu nowego numeru “Głosu Ojca Pio”, który podejmuje temat komunikacji międzyludzkiej. “Głos Ojca Pio” i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: + Jerzy Wiekiera, lat 81. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…