5. Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. W tym roku kalendarzowym naszą parafię czeka ważne wydarzenie – wizytacja kanoniczna. Taka wizytacja ma miejsce w każdej parafii co pięć lat. W tym roku będzie wizytował nas ks. bp Andrzej Kaleta. Dane nam będzie gościć Go trzykrotnie w tym roku. W najbliższy poniedziałek, 27 marca o godz. 18.30 bp Andrzej będzie celebrował Mszę św. dla wszystkich wspólnot gromadzących się przy naszej parafii. Po Mszy św. w auli parafialnej odbędzie się spotkanie liderów wspólnot z księdzem biskupem. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w jutrzejszej wieczornej Mszy św.  Spotkajmy się przy ołtarzu Pańskim, gdzie najpełniej doświadczamy jedności Kościoła.
 3. Lamentacje Wielkopostne to koncert w wykonaniu duetu muzycznego Magdy Anioł i Adama Szewczyka, na który zapraszamy w środę, 29 marca o godz. 19.30 do auli parafialnej. Przedstawione utwory na podstawie Biblii i tradycyjnych pieśni wielkopostnych mogą stać się pomocą w duchowym przygotowaniu do Wielkiego Tygodnia. Wstęp wolny.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Drogi Krzyżowe dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 oraz dla dzieci o godz. 17.45.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. 
 5. Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 31 marca 2023 roku. Nabożeństwo poprzedzi Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej 3.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45, a następnie Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 7. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00 procesja z palmami – rozpoczęcie na zewnątrz.
  Tego dnia studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Francesco” rozprowadzać będą przed kościołem palmy wielkanocne. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby duszpasterstwa. Również Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza na tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w Niedzielę Palmową po Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00. Dzieci po Mszach św.  będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Serdecznie zapraszamy! 
 8. Wspólnota Żywego Różańca zgromadzi się w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00, a po niej na spotkaniu formacyjnym w auli parafialnej i zmianie tajemnic różańcowych.
 9. 2 kwietnia minie 18. rocznica przejścia do Domu Ojca ukochanego papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu o godz. 21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgromadzimy się we wspólnej modlitwie różańcowej. Będzie to sposobność, by wyrazić Bogu wdzięczność za dar św. Jana Pawła II, który w tym miejscu w 1991 roku zgromadził nas przy Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej.
 10. Wysłuchajmy komunikatu ks. biskupa Jana Piotrowskiego
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Michał Wotliński lat 36; + Marian Niemiec lat 89 oraz + Zofia Włodarczyk lat 87. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.