6. Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023

 1. Dziś w naszej parafii po Mszy św. odbędzie się kwesta na rzecz Aleksandry Suskiej. Ola ma 29 lat i jest osobą niepełnosprawną. Od urodzenia nie ma władzy nad swoim ciałem z wyjątkiem głowy. Czasem można ją spotkać na Mszy św. w naszej świątyni. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu Oli w wózku. Za okazane wsparcie Ola pragnie wszystkim z głębi serca bardzo podziękować.
 2. Spotkanie z poezją br. Sergiusza Ślęzaka, odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w auli parafialnej.
 3. Od poniedziałku do piątku na Mszach św. o godz. 18.30 trwać będzie Biały Tydzień dla 69 dzieci, które wczoraj przyjęły I Komunię Św.
 4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony
  • we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski
  • w środę – Wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika
  • w czwartek – Święto św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Tego dnia na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie błogosławieństwo dzieci olejami św. Feliksa z Cantalice.
  • w piątek – Wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, zakonnika
  • w sobotę – Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  • Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.00.
 6. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Andrzej Boboli w Strachocinie k. Sanoka 16 maja o godz. 10.00 z parkingu przykościelnego. Wszystkie miejsca są już zajęte.
 7. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na 99. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 20-21 maja br. Pielgrzymka rozpoczyna się modlitwą apelową w sobotę o 21.00, a kończy w niedzielę Eucharystią o godz. 11.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 21.30 poprowadzą pacjenci, lekarze i pielęgniarki z diecezji kieleckiej.
 8. Otwarty turniej szachowy poświęcony pamięci św. Jana Pawła II odbędzie się w sobotę 20 maja w godzinach 9.00-14.30. Bliższe informacje znajdują się w komunikacie, który jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami parafialnymi oraz na stronie internetowej parafii.
 9. Wysłuchajmy komunikatu Kurii Diecezjalnej
 10. W przyszłą niedzielę, 21 maja na Mszy św. o godz. 12.00 nasz współbrat, br. Marek Wolter, będzie obchodził swój Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich. Zapraszamy do udziału i modlitwy w intencji Jubilata.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Krystyna Ciosk lat 80; + Grzegorz Tuśnio lat 74; + Adam Brożyna lat 65 oraz + Władysława Grzyb lat 88. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…