6. Niedziela zwykła – 12 lutego 2023 r.

  1. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
    • we wtorek – Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy
  2. “Zanurzony w Pięknie” to okolicznościowa wystawa poświęcona kapucynowi Efremowi Marii z Kcyni, Stanisławowi Klawitterowi – kapłanowi, patriocie, rzeźbiarzowi, malarzowi i grafikowi – w 50. rocznicę jego śmierci. Wystawa będzie eksponowana w auli parafialnej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą postacią z naszego Zakonu. 
  3. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 17 lutego zaprasza Franciszkański Zakon Świeckich. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
  4. Wszystkich chcących odnowić swoją relację do Pana Boga, ożywić i umocnić się w wierze katolickiej – zapraszamy do udziału w Seminarium Odnowy Wiary mające charakter cotygodniowych spotkań. Najbliższe w piątek, 17 lutego br. o godz. 19.15 (po Mszy świętej) w sali św. Klary na I piętrze domu duszpasterskiego.
  5. Biskupi kieleccy, podejmując inicjatywę ks. abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zwracają się do wszystkich wiernych świeckich i duchownych Diecezji Kieleckiej o modlitwę za ofiary i poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym.
  6. Publiczne Przedszkole Sióstr Kolegium Świętej Rodziny z siedzibą w Kielcach ul. Prosta 23 ogłasza nabór na nowy rok przedszkolny 2023/24. Rodziców pragnących wychowywać swoje dzieci w wartościach chrześcijańskich i narodowych, w miłości i poszanowaniu drugiego człowieka prosimy o kontakt z Siostrą Dyrektor Nazareną Scopelliti w siedzibie przedszkola lub za pomocą komunikatora Facebook, ew. tel. 605-118- 918 czy drogą elektroniczną: snaz2466@gmail.com.
  7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Jan Szcześniak, lat 81; + Barbara Mochocka, lat 72 i + Irena Kos, lat 85. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz tych, którzy zginęli w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii i zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.