7. Niedziela zwykła – 19 lutego 2023 r.

 1. Po każdej Mszy świętej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”.  Zachęcamy do podejmowania abstynencji od alkoholu i wpisywanie się do Księgi Trzeźwości w naszej kancelarii.
 3. Wystawa poświęcona kapucynowi Efremowi Marii z Kcyni – kapłanowi, patriocie, rzeźbiarzowi, malarzowi i grafikowi jest eksponowana w auli parafialnej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą niezwykłą postacią z naszego Zakonu. 
 4. W środę rozpoczynamy Wielki Post, czas szczególnej pokuty i modlitwy, by przygotować się do najważniejszych świąt: Wielkanocy. Msze święte w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 12.00, 17.00, 18.30 i 20.30. Błogosławieństwo popiołu i obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy św. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (tylko jeden posiłek do syta, dwa mniejsze). Do wstrzemięźliwości zobowiązani są wszyscy od 14 roku życia do końca życia, a do postu osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60 roku życia. 
 5. Uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, zatytułowane “Do Mnie wróć”, poprowadzi grupa Good News w środę popielcową po Mszy św. o godz. 18.30.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa:
  • Drogi Krzyżowej dla dorosłych w piątki o godz. 8.30 oraz dla młodzieży studiującej i pracującej o godz. 19.20. Drogi Krzyżowej prowadzonej przez dzieci w piątki o godz. 17.45, zapraszamy rodziców i dziadków.
  • Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach wielkopostnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W ramach przygotowań do oprawy muzycznej Triduum Paschalnego odbędą się warsztaty muzyczne przygotowujące do tego wydarzenia. Osoby chcące śpiewać w scholi liturgicznej zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się w sobotę 25 lutego o godz. 10.30 oraz w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 w domu duszpasterskim.
 8. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w czwartek, 23 grudnia na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 9. Modlitewny Wieczór Uwielbienia rozpocznie się w świątyni w sobotę, 25 lutego o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 10. Franciszkańska Grupa Charytatywna w przyszłą niedzielę zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 11. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę.
 12. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.