Chór Gospel

goodnewsChór Gospel „GOoD NEWS” powstał w Kielcach w listopadzie 2009 roku. 7. Warsztaty Gospel w Łodzi stały się ziarnem (czyt. pragnienie uwielbienia Boga w śpiewie), które w szybkim tempie wykiełkowało ( czyt. pierwsza próba chóru w liczbie 15 osób). Dyrygenturę objęła wtedy jeszcze Justyna Mroczek, obecnie Mroczek – Gil  – mgr filologii polskiej oraz absolwentka Instytutu Edukacji Muzycznej w Kielcach, która do dziś prowadzi chór.

Wykonywane przez nas pieśni gospel, to utwory pełne treści i ducha. Śpiewamy zarówno dynamiczne jak i bardzo spokojne utwory, poprzez które dzielimy się wartościami wspólnymi dla wszystkich chrześcijan. Większość z nich wykonujemy w języku angielskim.

Najważniejsze jest nasze przesłanie w przewrotnej nazwie GOoD NEWS, co oznacza w Dobrą Nowinę a zarazem Boże Wiadomości. Chcemy je nieść, opowiadając o Jezusie i o Jego dziele Zbawienia. Chcemy głosić Ewangelię, opowiadać o doświadczeniu osobistego spotkania z Chrystusem, dzielić się otrzymaną łaską.

Członkami chóru są zarówno licealiści, studenci i osoby pracujące, na co dzień zajmujący się swoimi pasjami, zainteresowaniami. Raz w tygodniu spotykają się by rozwijać tę jedną, wspólną pasję, jaką jest śpiew na chwałę Boga.

Opiekun: br. Michał Stec