Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 2 kwietnia 2023 r.

 1. Dziś studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Francesco” rozprowadzają przed świątynią palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby duszpasterstwa. Również Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza na tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych. Po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 dzieci będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.
 2. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Paczki żywnościowe z produktami trwałymi dla potrzebujących z parafii można składać do poniedziałku włącznie.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i wtorek.
 4. We wtorek od rana kapłani udadzą się do tych chorych, którzy przed świętami chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą oraz wcześniej zostaną zgłoszeni.
 5. Zapraszamy do udziału w Kieleckiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z Biskupami Pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą, rozpocznie się we wtorek, 4 kwietnia o godz. 19.00 przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach.  Tegoroczną Drogę Krzyżową przeżywać będziemy pod hasłem  „W poszukiwaniu sensu cierpienia ze św. Janem Pawłem II”. 
 6. W Wielkim Tygodniu spowiedź:
  • do środy włącznie od godz. 6.15 do 20.00.
  • w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź od 6.15 do 16.00.
  • w Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy!
 7. Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego:
  • Wielki Czwartek. Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00.
  • Wielki Piątek. Adoracja Jezusa w ciemnicy od godz. 6.15. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez całą noc. Wspólnoty parafialne będą czuwać na modlitwie zgodnie z wyznaczonymi godzinami. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • Wielka Sobota. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz.: 9.30 – 15.30. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 na placu przed kościołem i zakończenie procesją rezurekcyjną, która jest uroczystym ogłoszeniem zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, lecz bardzo prosimy, aby były one zabezpieczone przed okapywaniem wosku na posadzkę lub ławki. Wigilia Paschalna rozpoczyna radosny czas wielkanocny.
  • Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Oktawę Wielkanocną. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa przez osiem dni. 
 8. Na furcie klasztornej są do nabycia książki o. Zdzisława Kijasa, który głosił w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: „Owoce Komunii Świętej” oraz “Listy św. Józefa”, a także prasa katolicka.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Henryk Malczyk lat 89; + Mieczysław Gronek lat 80 oraz + Władysław Klimek lat 88. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.