Niedziela Słowa Bożego

Dziś po raz drugi przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego.
Papież Franciszek postanowił, że III Niedziela Zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnął, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu Słowa.
Niedziela Słowa Bożego to iskra, która wychodzi i powinna wzbudzić zapał i umiłowanie Pisma Świętego, bez którego nie ma zrozumienia Chrystusa.
Tylko 10 minut z całej doby — tyle wystarczy, by zapoznać się z czytaniami z dzisiejszej niedzieli. Ale to aż 10 minut słuchania samego Boga. Spróbujmy od dziś żyć hasłem: 10 MINUT NAS ZBAWI.
Proponujemy, by w Niedzielę Słowa Bożego każdy sięgnął po Pismo Święte i posłuchał, co mówi mu Pan Bóg. On nigdy nie zostaje obojętny na nasze modlitwy, ale my także nie możemy być obojętni na Jego słowo. Zbudujmy więź, która nas umocni i wskaże drogę do zbawienia. To, co dziś zaczniemy, niech stanie się codzienną praktyką. Chciejmy w ten sposób poznać Chrystusa. Tylko zgłębiając Pismo Święte, sięgniemy do samego źródła, do słów, które mówią nam o Jezusie i pozwalają zacieśnić naszą relację z Nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *