Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek, 29 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli Ks. Bp Andrzej Kaleta. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione tego dnia po Mszy św. wieczornej.
  • we wtorek, 30 maja – Wspomnienie dowolne św. Zdzisławy. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził br. Zdzisław Weissbrot. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.30.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 
  • w piątek – Wspomnienie św. Feliksa z Nikozji, zakonnika
  • w sobotę – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 3. Uroczysty Akt Zawierzenia Maryi – Matce Kościoła dzieci objętych modlitwą Różańca Rodziców – na Mszy św. 29 maja o godz.18.30.
 4. Wieczór uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie, połączony z modlitwą opartą o słowo Boże we wtorek, 30 maja o godz. 19.30 w salce “Pod kapciem”. Spotkanie organizowane przez wspólnotę biblijno-formacyjna „Drabina” jest otwarte dla wszystkich pragnących się modlić.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a o godz. 18.30 Msza św. o powołania.
  • W piątek, od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św.
  • W sobotę Msza św. wynagradzająca o godz. 18.30.
 6. XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę wyruszy 3 czerwca (sobota) o godzinie 6.30 z parkingu kościelnego. Opłata od osoby – 55,- zł. Zapisy w zakrystii.
 7. “Z Maryją, chcemy nieba dla czyśćcowych dusz” – pod takim hasłem odbędzie się VI pielgrzymka na Jasną Górę i nocne czuwanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. Wyjazd 10 czerwca o godz. 11.00. z parkingu kościelnego. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii.
 8. Wysłuchajmy komunikatu Biskupa Kieleckiego zapowiadającego Marsz dla Życia i Rodziny.
 9.  W poniedziałek 5 czerwca 2023 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XVI Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie przed kościołem.
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Eugeniusz Grzesik, lat 90; + Krystyna Walaszczyk, lat 78. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…