Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w przeżywaniu Triduum Paschalnego: wspólnocie Formacyjno-Biblijnej “Drabina” za dekorację Ciemnicy i wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie Grobu Pańskiego; br. Markowi, alumnowi; Panom kościelnym i Panu organiście; ministrantom za oprawę liturgiczną; scholi GOOD NEWS oraz nowo powstałej scholi liturgicznej za oprawę muzyczną i wszystkim osobom, które indywidualnie pomagały oraz Wam drodzy Bracia i Siostry, którzy trwaliście razem z nami na modlitwie. Dziękujemy także za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu i Ciemnicy oraz za jałmużnę wielkopostną z produktów żywnościowych, z których przygotowano 65 paczek dla potrzebujących. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W tym radosnym czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa proszę przyjąć od całej naszej braterskiej wspólnoty najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Niech pokój, który Zmartwychwstały Pan ogłosił i przyniósł zebranym w Wieczerniku uczniom, wypełni także Wasze serca, rodziny i domy. Niech stale towarzyszy Wam Jego obecność i łaska.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na KUL.
  4. W piątek Oktawy Wielkanocnej nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Adorację i Mszę Świętą w piątek, 14 kwietnia o godz. 15.00.
  6. W sobotę 15 kwietnia o godz. 11.00 w hali Szkoły Katolickiej im. Stanisława Kostki w Kielcach odbędzie się spotkanie formacyjno-ewangelizacyjne dla młodzieży z naszego dekanatu przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Jest to spotkanie obowiązkowe dla wszystkich, którzy w tym roku przyjmują ten sakrament w naszej parafii.
  7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – zachęcamy do rodzinnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Również w naszej świątyni o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  8. W najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach św. młodzież z duszpasterstwa Postcresima będzie sprzedawać przygotowane przez siebie ciasta, z których dochód w całości przeznaczony będzie na dofinansowanie ewangelizacyjnego obozu letniego dla młodych. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy! 
  9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Stanisława Kantor lat 90; + Władysław Plutka lat 76 oraz + Ewa Stachurska, lat 76. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.