Ogłoszenia duszpasterskie – 1. Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

 1. Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. To szczególny czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Niech modlitwa, udział w Roratach, Misjach świętych, osobiste wyrzeczenia i akty miłości bliźniego będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Chrystusa.
 2. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 3. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Na Mszach Św. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.
  • w środę – święto św. Andrzeja Apostoła.
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 4. Przez cały okres Adwentu, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, będziemy odprawiać Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z rodzicami. Przynieśmy ze sobą świece i lampiony, a o godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci NMP.
 5. Przy ołtarzu Matki Bożej przez okres Adwentu wystawiony będzie kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii gospodarczej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można przynosić także na furtę klasztorną. Zapisy na paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii w kancelarii parafialnej.
 6. Trwa roznoszenie opłatków do mieszkań naszych parafian przez Pana organistę – Łukasza Świercza i Pana kościelnego – Stefana Piotrowskiego. Dziękujemy za ich przyjęcie, i za złożone ofiary.
 7. Wigilijne świece Caritas (w cenie 9 zł), a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie.
 8. W przyszłą niedzielę 4 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte, czyli szczególny czas duchowej odnowy życia. Rekolekcje poprowadzą księża Salwatorianie i trwać będą przez cały tydzień. Ten wyjątkowy czas łaski będziemy przeżywali po raz trzeci w historii parafii św. Franciszka z Asyżu i obfitować będzie w nabożeństwa, głoszenie słowa Bożego dla poszczególnych grup wiekowych i stanów, Eucharystie i adoracje Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program misji jest wyłożony przy Tygodniku Informacyjnym oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia przemiany serc. Duchowym przygotowaniem do misji będą codzienne nabożeństwa o godz. 17.45 na które zapraszamy od jutra.
 9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek – Nabożeństwo o godz. 17.45 i Msza św. o godz. 18:30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • w piątek – od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30, o godz. 17:00 Msza Św., a o godz. 17:45 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
  • w sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45, a następnie Msza Św. i zmiana tajemnic różańcowych
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Aniela Bugiel, lat 85; + Józef Grychowski, lat 66 Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.