Ogłoszenia duszpasterskie – 2. Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

 1. Przyzywając obecności Ducha Świętego, opieki Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej i wstawiennictwa św. Franciszka z Asyżu rozpoczynamy dziś w naszej parafii Misje święte. Serdecznie witamy Księży Salwatorianów: ks. Huberta Kaliszewskiego i ks. Janusza Kaliciaka, którzy poprowadzą nas w świętym czasie misji parafialnych. Zapraszamy do wzięcia udziału w misjach. Program misji jest bardzo bogaty. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni czas i tematykę dnia, która będzie mu bliska. Szczegółowy program misji jest wyłożony przy Tygodniku Informacyjnym oraz dostępny na naszej stronie internetowej. 
 2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • w środę – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego
 3. Wigilijne świece Caritas, a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej przez okres Adwentu wystawiony będzie kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii gospodarczej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można przynosić także na furtę klasztorną. Zapisy na paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii w kancelarii parafialnej.
 5. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje adwentowe dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia, które odbędą się w dniach 11- 12 grudnia br. (niedziela i poniedziałek) o godz. 18.00, w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej.
 6. W przyszłą niedzielę, nasze Duszpasterstwo Akademickie FRANCESCO, podobnie jak co roku, rozpocznie rozprowadzanie ozdób choinkowych i sianka na wigilijne stoły. Ozdoby choinkowe w formie pierników i choinek wypalonych z gliny, nasza młodzież przygotowała własnoręcznie. Warto nie zapominać o naszych świątecznych tradycjach. A zdobyte w ten sposób środki finansowe posłużą do funkcjonowania naszego Duszpasterstwa Akademickiego: do wspólnych akcji, wyjazdów, organizacji różnorakich spotkań formacyjnych.
 7. Decyzją Ministra Prowincjalnego naszą kielecką wspólnotę zakonną i parafialną opuści br. Robert Krawiec, który uda się do parafii Matki Bożej Fatimskiej i św. O. Pio w Terliczce k. Rzeszowa. Msza Św. dziękczynna za pobyt i posługę br. Roberta będzie w czwartek 22 grudnia o godz. 18.30. Równocześnie z włoskiego klasztoru we Frascati do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej został skierowany br. Andrzej Włodarczyk. 
 8. Wysłuchajmy komunikatu ks. biskupa Jana Piotrowskiego dotyczącego akcji „Rodzina rodzinie na Ukrainie”.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Irena Grabarczyk, lat 95, +Ireneusz Szlufik, lat 75, +Stanisław Pietronik, lat 76, +Janusz Pierzak, lat 77. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.