Ogłoszenia duszpasterskie – 3. Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

 1. Dziękujemy Panu Bogu za dary, których udzielał nam w czasie misji parafialnych, księżom salwatorianom Hubertowi i Januszowi za prowadzenie duchowe parafii i wszystkim uczestnikom rekolekcji. Niech usłyszane słowo Boże trafi na żyzny grunt naszych serc, wydając obfite owoce nawrócenia i wiary.
 2. Duszpasterstwo Akademickie FRANCESCO działające przy naszej parafii, podobnie jak co roku, prowadzi dzisiaj sprzedaż ozdób choinkowych i sianka na wigilijne stoły. Ozdoby choinkowe w formie pierników i choinek wypalonych z gliny, nasza młodzież przygotowała własnoręcznie. Zdobyte w ten sposób środki finansowe posłużą do funkcjonowania naszego Duszpasterstwa Akademickiego: do wspólnych akcji, wyjazdów, organizacji różnorakich spotkań formacyjnych.
 3. Zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, a o godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci NMP.
 4. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii domowej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można przynosić także na furtę klasztorną. Zapisy na paczki świąteczne dla osób ubogich z naszej parafii w kancelarii parafialnej.
 5. Wigilijne świece Caritas oraz opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie. 
 6. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:  
  • we wtorek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • w środę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. 
 7. Od czwartku rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych będzie odmawiana nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia. 
 8. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 16 grudnia na adorację i Mszę świętą o godz. 15.00.
 9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie w świątyni w sobotę o g. 19.30, a o g. 20.30 Eucharystia.  
 10. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Kielc w piątek – 16 grudnia, o godz. 16.00. Początek nabożeństwa na Placu św. Jana Pawła II.
 11. Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza na tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych, który odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 18 grudnia. Dzieci po Mszach św.  będą sprzedawać własnoręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Serdecznie zapraszamy! 
 12. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na organizację Wigilii dla ubogich.
 13. Chorych, którzy chcieliby z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia pojednać się z Panem Bogiem i przyjąć Komunie Świętą prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej do czwartku, 15 grudnia br. W piątek 16 grudnia br. udamy się do nich od godz. 9.00. 
 14. Policja prosi o zapoznanie się z treścią komunikatu dotyczącego bezpieczeństwa w związku z nasilającą się ilością oszustw. Komunikat umieszczony jest w gablotach przed kościołem.
 15.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: +Krystyna Adamowska lat 93; +Zenon Kręcisz lat 86; +Halina Borkowska lat 91; Jerzy Lasak lat 79. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.