3. Niedziela zwykła – 22 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterska – kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyjęli kapłana, aby pomodlił się i błogosławił mieszkanie i rodzinę. Dziękujemy za Waszą obecność, życzliwość, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Serdeczne Bóg zapłać! Podsumowanie kolędy przez naszego Proboszcza, Brata Bogumiła, będzie w przyszłą niedzielę na Mszach świętych.
 3. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – Święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
  • w czwartek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • w sobotę – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 4. Czcicieli i Sympatyków św. Ojca Pio zapraszamy na nabożeństwo i Mszę Św. przez wstawiennictwo Stygmatyka w środę, 23 stycznia o godz. 17.45. (nie było tego ogłoszenia)
 5. Uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, które poprowadzi grupa GOOD NEWS w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Kurs przedmałżeński dla osób przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa odbędzie się w dwóch pierwszych weekendach lutego (4-5 oraz 11-12 lutego). Rozpoczęcie 4 lutego o godz. 10.00 w auli parafialnej. Zapisy w kancelarii oraz poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej parafii www.kielce.kapucyni.pl.
 7. Modlitewny Wieczór Uwielbienia rozpocznie się w świątyni w sobotę, 28 stycznia br. o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia. Zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.
 8. Zachęcamy do nabycia i lektury najnowszego “Głosu Ojca Pio” poświęconego przyjaźni: o pięknej i niemal idealnej więzi, jaka łączyła Stygmatyka z ojcem Agostinem, jego kierownikiem duchowym i świadkiem mistycznych przeżyć, o zażyłości między kardynałami Wojtyłą i Wyszyńskim, a także o drodze duchowej Wandy Półtawskiej naznaczonej bliskością i wstawiennictwem świętych. Każdego z nas Jezus wzywa do przyjaźni z sobą i drugim człowiekiem – uczmy się, jak ją przeżywać, od najlepszych nauczycieli!
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Halina Sosnowska, lat 89; + Zofia Antoszewska, lat 8; + Marianna Tomtas, lat 79. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.