Ogłoszenia duszpasterskie – 4. Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary na organizację Wigilii dla ubogich. Bóg zapłać za okazane wsparcie.
 2. Szkoła Podstawowa nr 19 zaprasza dzisiaj na tradycyjny kiermasz ozdób świątecznych, a Duszpasterstwo Akademickie “Francesco” prowadzi sprzedaż ozdób choinkowych i sianka na wigilijne stoły.
 3. Dziękujemy za założone dary w ramach jałmużny adwentowej. Z przyniesionych produktów, które można jeszcze dostarczyć do jutra włącznie, przygotujemy 120 paczek dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można przynosić także na furtę klasztorną.
 4. Zachęcamy do sakramentalnego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra spowiadamy od godz. 6.15 do 20.00, w Wigilię do godz. 14.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.
 5. Zapraszamy do soboty włącznie o godz. 6.30 na Mszę Św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. O godz. 6.00 śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej.
 6. W środę, 21 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą zatytułowane “W oczekiwaniu”, które poprowadzi grupa Good News.
 7. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w piątek, 23 grudnia na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 8. W sobotę, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia: nie ma Mszy św. o godz. 18.30. Zachowajmy chrześcijański charakter tego dnia, a zwłaszcza wieczoru. Przed Wieczerzą wigilijną odczytajmy Ewangelię wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, potem złóżmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem na znak pojednania i zgody, a po Wieczerzy tradycyjnie zaśpiewajmy w gronie rodzinnym kolędy. Niech na stole każdej rodziny zapłonie wigilijna świeca Caritas – symbol pomocy najuboższym. Opłatki i świece Caritas na wigilijny stół można jeszcze nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej. Msza święta, tzw. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00.
 9. Naszym zakonnym zwyczajem, przed Pasterką o godz. 23.30, procesyjnie wniesiemy figurkę Dzieciątka Jezus i złożymy w kościele w przygotowanej szopce, a następnie odmówimy Godzinę Czytań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Wizytę Duszpasterską – Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia 2023 roku (w poniedziałek), od ul. Jesionowej. Będzie ona miała taką formę, jak przed pandemią. Szczegóły podamy w niedzielę 1 stycznia 2023 roku.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: +Wojciech Bugajski lat 53. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.