Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu -12 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które trwać będą do wtorku włącznie. Msze Św. z kazaniem w dni powszednie o godz. 8.00, 10.00 i 18.30. Rekolekcje głosi Ks. prof. Mariusz Rosik, biblista z Wrocławia. Zaplanujmy tak swoje obowiązki, aby wziąć udział w rekolekcjach i duchowo przygotować się na Święta Bożego Narodzenia!

2. Przed kościołem można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Ofiara dobrowolna będzie przeznaczona dla studentów z Duszpasterstwa Akademickiego Francesco na wyjazdy rekolekcyjny w 2022 roku.

3. W dzisiejszą niedzielę przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie małżeństw i rodzin. Zachęcamy do wspólnego odmawiania małżeńskiej i rodzinnej modlitwy!

4. Zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, a o godz. 6.00 zapraszamy na śpiew Godzinek ku czci NMP.

5. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę adwentową. Prosimy o dary w postaci trwałych środków spożywczych, słodyczy oraz artykułów chemii domowej, z których zrobimy paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

6. Wigilijne świece Caritas (w cenie 7 zł), a także opłatki można nabyć w zakrystii i na furcie.

7. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • we wtorek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

8. Od czwartku rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Na Mszach Świętych będzie odmawiana nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

9. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie w świątyni w sobotę o g. 19.30, a o g. 20.30 Eucharystia.

10. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

11. Chorych, którzy chcieliby z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia pojednać się z Panem Bogiem i przyjąć Komunie Świętą prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej do czwartku, 16 grudnia br. W piątek 17 grudnia br. udamy się do nich od godz. 9.00.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

+Kazimiera Dąbek lat 89. +Zofia Borkowska lat 90. +Konrad Ludwikowski lat 85. +Jan Zając lat 89.

Polećmy także zmarłych z naszych rodzin, poległych w czasie stanu wojennego i w obronie naszej Ojczyzny!

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…