Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna – 1 maja 2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem Bogiem w Jego Słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Zachęcamy do zaangażowania się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego, szczególnie zapraszamy na spotkania Grupy Biblijno – Maryjnej w poniedziałek o godz. 19.15 do salki 019 oraz Wspólnoty Biblijno – Formacyjnej „Drabina” dla absolwentów w poniedziałek o godz. 19.30 w sali Pod Kapciem.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.00.

3. W poniedziałek, 2 maja zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w intencji Ojczyzny połączoną z modlitwą o pokój na Ukrainie. Po Liturgii będą wykonane dwie pieśni przez Polkę i Ukrainkę, po czym nastąpi złożenie wiązanki pod tablicą upamiętniającą Barwy Narodowe.

4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.
  • we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Święto Konstytucji 3 Maja – Msze św. jak w niedziele.
  • w środę – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  • w piątek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • W czwartek o godz. 18.30 Msza Św., na której będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania również do naszego Zakonu.
  • W piątek, od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza Św., a po niej nabożeństwo majowe.
  • W sobotę nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Msza Św. Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

6. Za tydzień „Niedziela Dobrego Pasterza”, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+Alfreda Piątek lat 74.

Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz poległych i zabitych w trwającej wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…