Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

1. Dzisiaj przed świątynią Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary do puszek na pomoc potrzebującym w naszej parafii. Bóg zapałać za złożone ofiary dla ubogich.

2. Zapraszamy do piątku włącznie o godz. 6.30 na Mszę Św. ku czci Matki Bożej zwaną Roratami. O godz. 6.00 śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkich zaangażowanym w organizację i przebieg Wigilii dla Ubogich, która miała miejsce w naszej auli parafialnej w miniony czwartek,a szczególnie podziękowanie kierujemy dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Duszpasterstwa Akademickiego Franscesco i wspólnoty Drabina, Franciszkańskiej Grupy Charytatywnej, Wspólnot Franciszkańskiej Tau – za posługę i ich świadectwo wiary. W auli parafialnej zostało ugoszczonych ponad 60 osób. Zaś z darów na jałmużnę adwentową, które składacie (do wtorku włącznie) przy ołtarzu Matki Bożej zostaną przygotowane dla ponad 110 osób paczki świąteczne z artykułami żywnościowymi i chemią domową.

4. „Oto idzie mój Bóg…”. Zapraszamy na uwielbienie śpiewem i modlitwą przed Bożym Narodzeniem w środę po Mszy św. wieczornej. Uwielbienie poprowadzi grupa GOOD NEWS.

5. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w czwartek, 23 grudnia na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę Św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia (w piątek): spowiadamy do godz. 14.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna. Nie będzie też Mszy Św. o godz. 18.30! Zachowajmy chrześcijański charakter tego dnia, a zwłaszcza wieczoru. Przed Wieczerzą odczytajmy Ewangelię wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, potem złóżmy sobie nawzajem życzenia łamiąc się opłatkiem na znak pojednania i zgody, a po Wieczerzy tradycyjnie pośpiewajmy w gronie rodzinnym kolędy. Niech na stole każdej rodziny zapłonie wigilijna świeca Caritas – symbol pomocy najuboższym. Opłatki i świece Caritas na wigilijny stół można jeszcze nabyć w zakrystii i na furcie klasztornej.

7. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Naszym zakonnym zwyczajem w noc Bożego Narodzenia, w piątek o godz. 23.30, procesyjnie wniesiemy figurkę Dzieciątka Jezus do szopki w kościele, a następnie odmówimy Liturgię Godziny Czytań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Obchody Bożego Narodzenia rozpoczniemy Mszą Św. zwaną Pasterką, celebrowaną w świątyni i transmitowaną online, w czasie pandemii, o godz. 22.00 i 24.00.
W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte będą w porządku niedzielnym.

8. Przyszła niedziela, 26 grudnia to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Na każdej Mszy Świętej po kazaniu nastąpi odnowienie Sakramentu Małżeństwa. Z tej racji prosimy małżonków o wspólne przychodzenie na Msze Święte.

9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy na koncert dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego Lamido. Zespół dziecięcy prowadzany przez Panią Dyrektor Przedszkola Faustynę Tarasek wykona kolędy i pastorałki.

10. Wizytę Duszpasterską – Kolędę rozpoczniemy od 3 stycznia 2022r. Z racji pandemii wyjątkowo zapraszamy do naszej świątyni na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.30, w czasie których będziemy modlić się o Bożą opiekę dla Waszych Rodzin, indywidualnie błogosławić każdą rodzinę, oraz otrzymywać nowe Kalendarze Parafialne 2022. Plan kolędy podamy w późniejszym terminie.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

+Jerzy Stefański lat 62. +Zdzisław Jabłoński lat 63. +Stanisława Lentner lat 89. +Krystyna Wójcik lat 86. +Iwona Chmielewska-Biskup lat 39.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…