Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022 r.

 1. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po ogłoszeniach nastąpi ponowienie Aktu Oddania się Sercu Bożemu, dzięki któremu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Fundacja „Życie i Rodzina” prowadzi dzisiaj zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem “Aborcja to zabójstwo”, mającym na celu ochronę dzieci przed śmiercią w łonach matek. Zachęcamy do podjęcia tak istotnej sprawy dotyczącej ludzkiego życia.
 3. Pan organista – Łukasz Świercz i pan kościelny – Stefan Piotrowski w poniedziałek, 21 listopada od godz. 16.00 rozpoczną roznoszenie opłatków do mieszkań naszych parafian od ul. Jesionowej. Opłatki zostaną (zostały) poświęcone na Mszy św. o godz. 12.00. Dziękujemy za ich przyjęcie i za złożone ofiary.
 4. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • we wtorek – Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy
  • w sobotę – Wspomnienie św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera
 5. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w środę, 23 listopada na nabożeństwo o godz. 17.45, a następnie Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka. Po Mszy św. zapraszamy na uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, które poprowadzi grupa GOOD NEWS.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w nocnym czuwaniu modlitewnym na Świętym Krzyżu z piątku na sobotę 25/26 listopada, pod hasłem: „Z Matką Bożą i św. Ojcem Pio adorujemy Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego”. Wyjazd zamówionym autokarem o godz. 19.00, powrót o godz. 5.00. Koszt: 20 zł. 
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczniemy kolejny rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary na pomoc potrzebującym w naszej parafii.
 8. W drugą niedzielę adwentu, tj. 4 grudnia, rozpoczniemy w naszej parafii Misje Święte, czyli szczególny czas duchowej odnowy życia. Rekolekcje poprowadzą księża Salwatorianie i trwać będą przez cały tydzień. Ten wyjątkowy czas łaski będziemy przeżywali po raz trzeci w historii parafii św. Franciszka z Asyżu i obfitować będzie w nabożeństwa, głoszenie słowa Bożego dla poszczególnych grup wiekowych i stanów, Eucharystie i adoracje Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy program misji jest wyłożony przy Tygodniku Informacyjnym oraz dostępny na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i podjęcia przemiany serc.
 9. Wysłuchajmy treść “Komunikatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski”.
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: +Adrian Gorzkowski, lat 38. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.