Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

 

1. Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia w Kościele pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Zachęcamy, aby w gronie rodzinnym odmówić wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W naszej świątyni o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przed świątynią Kwesta Franciszkańskiej Grupy Charytatywnej na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy za złożone ofiary!

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – święto św. Marka, Ewangelisty. Swoje imieniny będą obchodzić: br. Marek Skwarło, proboszcz i gwardian, br. Marek Haśko, duszpasterz i br. Marek Szychta, furtian. Pamiętajmy o Nich w modlitwie! Zapraszamy tego dnia na Mszę Św. o godz. 18.30 w intencji naszych Solenizantów.
  • we wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.
  • w piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła, Patronki Europy.
  • w sobotę – bł. Benedykta z Urbino, prezbitera.

3. Sakrament Bierzmowania dla 16 młodych osób w naszej parafii będzie udzielony w czwartek, 28 kwietnia o godz. 17.00 przez posługę Ks. Bpa Andrzeja Kalety. Pamiętajmy o młodzieży w naszych modlitwach.

4. W ostatni czwartek miesiąca na Mszy Świętej wieczornej modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – o wierność Bogu, rozwój duchowy i materialny, zgodę w narodzie oraz mądrość Bożą dla wszystkich rządzących państwem i samorządami. Zapraszamy na Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny w czwartek o godz. 18.30.

5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Modlitewny Wieczór Uwielbienia „Dojrzali w Duchu”. Rozpoczęcie w świątyni w sobotę, 30 kwietnia o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia w intencji tegorocznych maturzystów o zdanie matury. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie maturzystów, ich rodziców i tych którym bliska jest tegoroczna matura.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

7. Zachęcamy Was do przekazania 1% podatku dla Dzieła Pomocy św. Ojca Pio z Krakowa – organizacji kapucyńskiej, która codziennie niesie pomoc osobom doświadczającym bezdomności. (W rubryce deklaracji podatkowej należy wpisać KRS: 0 0 0 0 21 72 72). Wszystkie informacje dot. działalności znajdziecie na stronie: www.dzielopomocy.pl

8. W ramach naszego DA Francesco chcemy studentom zaproponować wspólny „Wyjazd na dobry początek”. Będzie to możliwość poznania uroku polskich Pienin, a także okazja wspólnego pobycia razem, poznania nowych osób i naładowania „duchowych akumulatorów” przed wyzwaniami roku akademickiego. Zgłoszenia i bliższe informacje u br. Marka Haśko (kom. 507 861 924, e-mail: marekha17@gmail.com). Wyjazd od 30 kwietnia do 2 maja br. Zapraszamy!

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Helena Będkowska lat 85. +Wiktor Milewski lat 67.

Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz poległych i zabitych w trwającej wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…