Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 10 kwietnia 2022 r.

 

1. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawiony jest kosz na jałmużnę wielkopostną. Paczki żywnościowe z produktami trwałymi dla potrzebujących z parafii można składać do poniedziałku włącznie.

2. Studenci z naszego Duszpasterstwa Akademickiego „Francesco” rozprowadzają przed świątynią palmy wielkanocne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby duszpasterstwa.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek i wtorek.

4. Zapraszamy do udziału w Kieleckiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Nabożeństwo rozpocznie się w Wielki Wtorek, 12 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Wojciecha w Kielcach. Przewodniczyć mu będzie Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

5. W środę od rana kapłani udadzą się do tych chorych, którzy przed świętami chcą się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą oraz wcześniej zostaną zgłoszeni!

6. W Wielkim Tygodniu spowiedź:

  • do środy włącznie od godz. 6.15 do 20.00.
  • w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź od 6.15 do 16.00.
  • w Niedzielę Wielkanocną nie spowiadamy!

7. Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego:

  • Wielki Czwartek. Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00.
  • Wielki Piątek. Adoracja Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00. Droga Krzyżowa o godz. 15.00. Liturgia Meki Pańskiej o godz. 18.30. Później Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do północy. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
    Tego dnia rozpoczyna się nowenna ku czci Miłosierdzia Bożego.
  • Wielka Sobota. W tym dniu Kościół trwa w modlitewnym czuwaniu i adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim do rozpoczęcia obrzędów Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w godz.: 9.30 – 15.30. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 na placu przed kościołem i zakończenie procesją rezurekcyjną w nocy. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, lecz bardzo prosimy, aby były one zabezpieczone przed okapywaniem wosku na posadzkę lub ławki. Wigilia Paschalna rozpoczyna radosny czas wielkanocny.
  • Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Oktawę Wielkanocną. Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa przez osiem dni. Na naszej parafialnej stronie internetowej będzie można oglądać relację z Triduum Paschalnego na żywo.

8. W niedzielę, 17 kwietnia swoje imieniny będzie obchodził br. Robert Krawiec, wikary parafii i klasztoru. Zapraszamy we wtorek, 19 kwietnia na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji solenizanta.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:

+Stefan Jaros lat 81. +Magdalena Hantulska lat 60. +Maria Mieloszyńska lat 75.

Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz poległych i zabitych w trwającej wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.