Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25 grudnia 2022 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkich zaangażowanym w organizację i przebieg Wigilii dla Ubogich, która miała miejsce w naszej auli parafialnej w minioną środę, a szczególnie podziękowanie kierujemy dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Duszpasterstwa Akademickiego Franscesco i wspólnoty Drabina, Franciszkańskiej Grupy Charytatywnej oraz Wspólnoty Franciszkańskiej Tau – za posługę i ich świadectwo wiary. W auli parafialnej zostało ugoszczonych ponad 80 osób. Zaś z darów na jałmużnę adwentową, składanych  przy ołtarzu Matki Bożej zostało przygotowanych 110 paczek świątecznych z artykułami żywnościowymi i chemią domową. 
 2. W Kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy:
  • jutro – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. Tego dnia nie spowiadamy.
  • We wtorek – święto św. Jan Apostoła i Ewangelisty, w tym dniu błogosławimy wino. Również tego dnia swoje imieniny obchodzi nasz biskup kielecki Jan Piotrowski pamiętajmy o nim w modlitwie.
  • W środę – święto św. Młodzianków, męczenników;
  • W piątek – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
  • W sobotę – wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00 i Msza święta o 18.30. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W przyszłą niedzielę wspólnota Żywego Różańca zgromadzi się na Mszy św. o godz. 9.00, a po niej na spotkaniu opłatkowym w auli parafialnej i zmianie tajemnic różańcowych.
 4. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy 2 stycznia (w poniedziałek), od ul. Jesionowej. Szczegóły podamy za tydzień w niedzielę 1 stycznia 2023 roku.
 5. Życzymy, by te święta dla naszych Drogich Parafian i Gości były pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Nowonarodzony Syn Boży. Niech Boża Dziecina obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami, radością i pokojem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.