Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2023 r.

 1. Dziś obchodzony jest w Kościele 56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła 
  • we wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  • w czwartek – wspomnienie bł. Dydaka Józefa z Kadyksu, prezbitera
  • w piątek 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie można nabyć poświęcone kadzidło i kredę. Składane ofiary przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza. Tradycyjnie na drzwiach katolickiego domu niech znajdzie się napis C+M+B 2023 (Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi temu domowi). Wtedy również będziemy obchodzić Misyjny Dzień Dzieci, a taca przeznaczona będzie na cele misyjne. Tego dnia zapraszamy do naszej świątyni na godz. 18.00 na wspólne kolędowanie z nami Braćmi Kapucynami.
 3. W poniedziałek (2 stycznia) rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Liczymy na Waszą obecność, wspólną modlitwę i rozmowy dotyczące życia rodziny, spraw duchowych czy też spostrzeżeń odnośnie do życia parafialnego.
 4. Wodę święconą można zabrać z tyłu kościoła, przy wejściu na chór organowy. Kolędę zaczynamy od godziny 16.00, a w sobotę i niedzielę od 15.00. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach przedpołudniowych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek – nabożeństwo o godz. 18.00 i Msza św. o godz. 18:30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • Z racji tego, że pierwszy piątek przypada w uroczystość Objawienia Pańskiego, do chorych z Najświętszym Sakramentem bracia udadzą się według umówionego terminu podczas wizyty w grudniu.
  • w sobotę – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.45
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Lamido”.
 7. 14 stycznia o godz. 10.00 w auli parafialnej odbędzie się kiermasz strojów komunijnych. Natomiast spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. jest przełożone z 15 na 22 stycznia (niedziela) po Mszy św. o 10.30.
 8. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Janina Biskupska, lat 88; +Andrzej Jagodziński, lat 72. Pomódlmy się także za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI, poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…
 9. Plan kolędy na najbliższy tydzień

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.