Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 18.00.

2. Od poniedziałku do piątku na Mszach Św. o godz. 18.30 trwać będzie Biały Tydzień dla 58 dzieci, które w minioną sobotę przyjęły I Komunię Św.

3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek: święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
  • we wtorek: św. Paschalisa Baylona, zakonnika.
  • w środę: święto św. Feliksa z Cantalice, kapucyna. Tego dnia na Mszy Św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie błogosławieństwo dzieci olejami św. Feliksa z Cantalice.
  • w czwartek: św. Kryspina z Viterbo, kapucyna.
  • w piątek: św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza chętnych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 20 maja br. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy figurze św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.

5. Zapraszamy chętnych na sesję wiosenną Szkoły Życia Chrześcijańskiego Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Spotkanie od najbliższego piątku wieczór do niedzieli w południe. Na sesji: Eucharystia, medytacja, modlitwy uwielbienia i wstawiennicze, adoracja, konferencje. Zapewniamy posiłki, napoje i ciekawe rozmowy. To czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Informacje na stronie internetowej i w gablocie.

6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie w świątyni w sobotę o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia.

7. W przyszłą niedzielę, 22 maja br. na Mszy Św. o godz. 12.00 br. Marek Haśko, nasz współbrat, będzie obchodził swój Jubileusz 25-lecia Święceń Kapłańskich. Zapraszamy do udziału!

8. Za tydzień Franciszkańska Grupa Charytatywna będzie zbierała ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

9. Kurs Przedmałżeński w naszej parafii odbędzie się w dniach 3-8 czerwca br. o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

10. W sobotę, 4 czerwca br. zapraszamy do auli parafialnej małżonków, rodziców, narzeczonych, zakochanych i wszystkich chętnych na prelekcje pt. „Więź małżeńska a szczęście w życiu”, które poprowadzi p. Jacek Pulikowski.

11. Już teraz zapraszamy młodzież do udziału w XXVIII Spotkanie Młodych w Wołczynie w dniach 11-15 lipca br. Hasło spotkania: „Miłością Odżywieni”. Więcej informacji i zapisy w kancelarii.

12. Odeszły do wieczności:

+Krystyna Bętkowska lat 65. +Małgorzata Dencikowska lat 63.

Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz poległych i zabitych w trwającej wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…