Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek –  Święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera 
  • we wtorek –  Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy 
  • w środę –  Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • w czwartek –  Święto św. Klary, dziewicy
  • w sobotę – Wspomnienie bł. Marka z Aviano, prezbitera 
 2. 5 sierpnia na pątniczy szlak wyruszyła 41. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W poniedziałek, 8 sierpnia pielgrzymi przybędą do Kielc. O godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. w Bazylice Katedralnej, a następnie parafie kieleckie ugoszczą pielgrzymów i przyjmą ich na nocleg. Nasza parafia gościć będzie grupę Czerwono-Czarną. W naszej świątyni o godz. 20.30 odbędzie się Apel Jasnogórski wraz z uczestnikami pielgrzymki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Adorację i Mszę Świętą w piątek, 12 sierpnia o godz. 15.00.
 4. W sobotę, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 5. W sierpniu pamiętajmy o trzeźwości i zachęcamy do abstynencji od alkoholu. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej.
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Leszek Tarnowski, lat 67; + Kazimierz Fiutek, lat 82. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny, tragicznie zmarłych w katastrofie komunikacyjnej w Chorwacji oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam, Bracia i Siostry, zarówno parafianom, jak i sympatykom naszej świątyni owocnego odpoczynku i Bożej opieki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.