Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła – 10 lipca 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek: Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy
  • we wtorek: Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w środę: Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w piątek: Święto św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
 2. W środę, 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim.
 3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek, 15 lipca br. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 4. W wakacje (w lipcu i sierpniu) kancelaria będzie czynna: we wtorek, czwartek i piątek od 8.30 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Również spowiedź w wakacje od godz. 6.15 do 12.45 i od 16.30 do 20.00.
 5. Na stronie internetowej parafii (kapucynikielce.pl) publikowane są informacje o celebransach Mszy św. i kapłanach spowiadających w danym dniu.
 6. Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 26 czerwca do 24 lipca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego, kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie. 
  Słowo zachęty do uczestnictwa w pielgrzymce wystosował bp Jan Piotrowski. Z treścią można zapoznać się w gablocie przed kościołem, a także na naszej stronie internetowej.
 7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Maria Sinda lat 82. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…