Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

 1. Dzisiaj Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 2. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Natomiast jutro po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie możliwość poświęcenia nowych pojazdów. 
 3. Również dziś obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka 2021 roku, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jest obchodzony w lipcu, w niedzielę, która przypada najbliższej liturgicznego wspomnienia dziadków Pana Jezusa – jak określa się św. Joachima i Annę, rodziców Maryi. W orędziu na ten dzień Ojciec Święty napisał: „Zachęcam was do ogłoszenia tego Dnia w waszych parafiach i wspólnotach; by pójść odwiedzić osoby starsze, które są najbardziej samotne, w domu lub tam, gdzie przebywają. Zróbmy tak, by nikt nie przeżywał tego dnia w samotności. Posiadanie kogoś, na kogo się czeka, może odmienić przeżywanie dni osobom, które nie spodziewają się już niczego dobrego od przyszłości; a z tego pierwszego spotkania może narodzić się nowa przyjaźń. Odwiedzanie samotnych osób starszych to uczynek miłosierdzia naszych czasów!”
 4. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Święto św. Jakuba, Apostoła. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził br.Krzysztof Juzba, wikary parafii i klasztoru. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18.30 w intencji naszego Solenizanta.
  • we wtorek – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek – Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza
  • w sobotę – Wspomnienie bł. Franciszka Solanusa Caseya, prezbitera. W tygodniku informacyjnym “Nasza Parafia” można zapoznać się z sylwetką błogosławionego kapucyna.
 5. W czwartek o godz. 18.30 Eucharystia w intencji naszej Ojczyzny o wierność Panu Bogu, zgodę w narodzie oraz mądrość Bożą dla wszystkich rządzących.
 6. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Janusz Kott, lat 80; +Elżbieta Dobrzańska lat 71; +Zofia Barańska lat 82; +Teresa Kowalska lat 86; +Kazimiera Domińczyk lat 88; +Zofia Barańska lat 82; Jan Gaweł lat 73

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam, Bracia i Siostry, zarówno parafianom, jak i sympatykom naszej świątyni dużo pokoju i radości.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.