Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

 1. W poniedziałek 1. sierpnia będziemy obchodzić 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego wydarzenia przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
 • w poniedziałek – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
 • we wtorek – Święto Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła franciszkańskiego lub parafialnego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami 
 • w czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
 • w sobotę – Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • czwartek o godz. 18.00 nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. o godz. 18.30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszej franciszkańskiej rodziny, prosimy w tym dniu o modlitwę za nas braci kapucynów. 
 • piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. 
 • sobotę o 17.45 nabożeństwo, a na Mszy św. o godz. 18.30 zmiana Tajemnic Różańca.
 1. Dobrowolna abstynencja od alkoholu, podjęta w sierpniu przez dorosłych, jest wymownym świadectwem troski o trzeźwość polskiego narodu. To świadectwo z pewnością pomoże wielu osobom uwikłanym w alkoholizm wrócić na drogę wolności. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszach Świętych kazania będzie głosił br. Maciej Zinkiewicz, kapucyn, dyrektor i redaktor naczelny Wydawnictwa Serafin z Krakowa. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość zapoznania się z ofertą wydawnictwa i zakupienia wartościowych publikacji.
 3. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Maria Piwowarska – Pałko, lat 88. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrych i owocnych dni nowego rozpoczętego tygodnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.