Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana – jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Papież Pius XII w 1950 r. potwierdził dogmatem prawdę wspominaną w liturgii Kościoła już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy świętej. Tego dnia przypada także 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i polskich żołnierzach. 
  • w środę –  Wspomnienie św. Jacka, prezbitera
  • w czwartek – Wspomnienie błogosławionych męczenników Jana Ludwika, Protazego i Sebastiana, prezbiterów. Z sylwetkami błogosławionych kapucynów można zapoznać się w Tygodniku Informacyjnym “Nasza parafii”.
  • w sobotę – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła 
 2. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 19 sierpnia. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 3. Sierpień to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny. Tradycyjnie w sierpniu, ofiarujmy dar całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu. Do Parafialnej Księgi Abstynencji można wpisywać się w kancelarii parafialnej.
 4. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł:  +Bernard Lasota lat 91. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny, oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrych i owocnych dni nowego rozpoczętego tygodnia, a solenizantom obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.