Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
  • we wtorek – Wspomnienie bł. Bernarda z Offidy, zakonnika. Z sylwetką kapucyńskiego błogosławionego można zapoznać się w Tygodniku Informacyjnym “Nasza parafia”.
  • w środę – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w czwartek – Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  • w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • w sobotę – Wspomnienie św. Moniki
 2. Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza na uroczystości upamiętniające  Żydów z kieleckiego getta zamordowanych w sierpniu 1942 roku w niemieckim obozie zagłady Treblince. Uroczystości główne odbędą się w niedzielę 21 sierpnia o godz. 19.00 przy pomniku Menora przy al. IX Wieków Kielc. W poniedziałek, 22 sierpnia o godz. 18.30  w naszej świątyni odprawiona zostanie Msza Święta w intencji zamordowanych Żydów.
  Po Liturgii odbędzie się  Medytacja Drogi Krzyżowej w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks.  Manfred Deselaers z oświęcimskiego Centrum Dialogu i Modlitwy, autor rozważań przy poszczególnych stacjach. 
 3. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy we wtorek, 23 sierpnia na nabożeństwo o godz. 17.40, a po nim Mszę św. przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 4. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Zuzanna, żyła jeden dzień. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie… W modlitwie pamiętajmy również o jej rodzicach i bliskich.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego nowego tygodnia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.