Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

 1. Dzisiaj Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera przed świątynią ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Serdeczne “Bóg zapłać” za wsparcie!
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Tego dnia Jubileusz 50-lecia życia zakonnego będzie obchodził br. Józef Mizera. Z uwagi na nieobecność Jubilata Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w późniejszym czasie.  Prosimy o modlitwę w intencji naszego drogiego Jubilata. 
  • w piątek –  błogosławionych męczenników Apolinarego Morela, prezbitera, i Towarzyszy. 
  • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. 
 3. W czwartek rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla PSP nr 19 i dla Szkoły Muzycznej o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci do wspólnego ofiarowania Panu Bogu nadchodzącego roku szkolnego.
 4. W piątek swoje imieniny będzie obchodził nasz kościelny Pan Stefan Piotrowski, na Mszy Św. wieczornej będziemy modlić się w intencji Solenizanta.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • w czwartek – o godz. 18:00 nabożeństwo w intencji powołań. Msza św. o godz. 18:30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  • w piątek – od rana kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:30, o godz. 17:00 Msza Św., a o godz. 18:00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
  • w sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45, a następnie Msza Św. i zmiana tajemnic różańcowych
 6. Od 1 września kancelaria parafialna czynna jak w ciągu roku: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz.: 8:30-10:00 oraz 17:00-18:00. W sobotę od 8:30 do 10:00. Dyżur spowiedzi w tygodniu od godz. 6:15 do 12:45 i od 15:00 do 20:00. 
 1. Po raz kolejny diecezja kielecka organizuje zbiórkę elektroodpadów, aby pomóc najuboższym afrykańskim krajom. Przez trzy miesiące, co sobotę będą się odbywać zbiórki elektrośmieci przy czterech kieleckich kościołach. W sobotę 3 września w godzinach 10:00 – 13:00 taka zbiórka odbędzie się przy naszym kościele (na drugim parkingu).
 2. W przyszłą niedzielę, 4 września na Mszy św. o godz. 10:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieci, które rozpoczynają rok szkolny.
 3. Nasze DA Francesco zaprasza wszystkich studentów do wspólnego wypoczynku we wrześniu. 3 września (w sobotę) zapraszamy na spływ kajakowy Nidą, a 5 września na wspólny wyjazd w Sudety i do Wrocławia. Powrót 11 września. Wszelkie informacje i szczegóły u br. Marka Haśko (marekha17@gmail.com, tel. 507 861 924). 
 4. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł:  +Mieczysław Miernik lat 76. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Na nadchodzący tydzień dzieciom i młodzieży życzymy miłego i pełnego zaangażowania wchodzenia w zajęcia szkolne, a katechetom i nauczycielom dużo sił. 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.