Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 4 września 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek – Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, Patronki FZŚ w Polsce
 2. Apostolskie Dzieło Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na Adorację i Mszę świętą w piątek, 9 września o godz. 15:00.
 3. Również w piątek swoje imieniny będzie obchodził br. Sergiusz Ślęzak, kapelan Szpitala Onkologicznego. Na wspólną Eucharystię w intencji Solenizanta zapraszamy tego dnia o godz. 18:30.
 4. W przyszłą niedzielę kazania na Mszach świętych wygłosi br. Maciej Styburski, kapucyn posługujący w Krasiłowie na Ukrainie. Przed kościołem będzie można złożyć datki na pomoc dla tamtejszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12:00 br. Józef Mizera będzie obchodził Jubileusz 50-lecia życia zakonnego. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. i prosimy o modlitwę w intencji naszego drogiego Jubilata. 
 6. Rozpoczynamy nabór osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii. Uczniów, którzy rozpoczynają w tym roku 7 klasę szkoły podstawowej i starszych zapraszamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Informujemy, że przygotowanie do przyjęcia sakramentu w naszej parafii trwa 2 lata. Termin pierwszego spotkania nowego rocznika zostanie podany w najbliższym czasie.
 7. W każdą niedzielę przed Mszami świętymi o godz. 7:00 i 9:00 jest odmawiana przez wiernych Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 8. Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w X Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem ks. bp. Mariana Florczyka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 września 2022 r., zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9:00. W świętokrzyskim sanktuarium pielgrzymi pokłonią się Relikwiom Krzyża Świętego i wezmą udział we Mszy Św. Po zakończeniu liturgii istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem. Pielgrzymka Rowerowa wpisuje się w obchody odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego w Klasztorze na Łyścu. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Sekretariat Caritas Diecezji Kieleckiej na placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Genowefa Kosztowniak lat 87. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.