Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 11 września 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w piątek – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa
  • w sobotę – Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka
 2. Chłopców, uczniów szkoły podstawowej, pragnących rozpocząć liturgiczną posługę przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie we wtorek na godzinę 18.00. Spotkanie odbędzie się w salce ministranckiej.
 3. We wtorek, 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.30. Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Niepokalanej i zakończenie w kościele Apelem Jasnogórskim. 
 4. Tego dnia będziemy obchodzić 5. rocznicę śmierci Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie sprawował Mszę św. transmitowaną przez Diecezjalne Radio eM Kielce z Bazyliki Katedralnej w Kielcach o godz. 6.30. W naszej świątyni Msza św. za Zmarłego Księdza Biskupa Kazimierza zostanie odprawiona o godz. 18.30.
 5. Diecezja Kielecka włącza się w inicjatywę Dnia Modlitw o pokój na Ukrainie, zaproponowaną przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, który będziemy przeżywać 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Królowej pokoju o godz. 18.00, będziemy wołać o dar i łaskę pokoju dla umęczonej i skrwawionej wojną Ukrainy.
 6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 16 września. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 7. W sobotę o godz. 18.00, w Święto Stygmatów św. Franciszka zapraszamy na nabożeństwo upamiętniające wydarzenie stygmatyzacji Biedaczyny z Asyżu.
 8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru Głosu Ojca Pio, który podejmuje temat modlitwy różańcowej. Autorzy starają się odpowiedzieć na pytania: czy istniał Kościół bez różańca i skąd bierze się jego wyjątkowa moc? Głos Ojca Pio i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Helena Kwiecień lat 87; +Marian Adamczyk lat 78. Polećmy również +Księdza Biskupa Kazimierza Ryczana, dobrodzieja naszej parafii, a także poległych w obronie Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.