Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła – 16 października 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą z małych miejscowości. Skarbona na ten cel znajduje się w na furcie przy gazetach. 
 2. Nabożeństwa różańcowe są odprawianew dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci. 
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; 
  • we wtorek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi pan organista Łukasz Świercz. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 18.30. Polecamy go Waszej modlitwie; 
  • w czwartek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • w piątek – Wspomnienie bł. Marii Laurencji Longo, zakonnicy 
  • w sobotę – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. 
 4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli.
 5. W środę, 19 października po Mszy św. wieczornej zapraszamy na uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, które poprowadzi grupa Good News.
 6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 21 października. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 7. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. 
 8. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo Stygmatyka w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 9. Wspólnota Franciszkańska Tau zaprasza na spotkania młodzież pracującą i dorosłych w piątki o godz. 19.20 w salce na I piętrze. 
 10. W piątek, 28 października br. rozpocznie się w naszej parafii jesienna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Na trzydniowe rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie, lub na naszej stronie internetowej.
 11. Zbliża się listopad, czas, kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
 12. Prosimy o niezastawianie samochodami dróg dojazdowych w czasie nabożeństw niedzielnych i parkowanie pojazdów także na naszym drugim parkingu.
 13. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Józef Banach lat 92;  i +Halina Kordyka lat 88. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.