Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 18 września 2022 r.

 1. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Marii z Camporosso, kapucyna
  • we wtorek – Wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
  • w środę – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w czwartek – Wspomnienie św. Ignacego z Santhià, kapucyna
  • w piątek – Uroczystość odpustowa św. Pio z Pietrelciny, kapucyna
 2. We wtorek, 20 września przypada 45. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Serafina Kaszuby, kapucyna i Apostoła Wschodu. Zachęcamy do modlitwy za Jego przyczyną. Sylwetkę kapucyńskiego kandydata na ołtarze przybliża strona internetowa jemu poświęcona: serafinkaszuba.pl
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w Triduum uroczystości św. Ojca Pio, które poprowadzi br. Tomasz Łakomczyk, gwardian klasztoru kapucynów w Krakowie. W uroczystość św. Ojca Pio (23 września) przed każdą Mszą Świętą: o godz.: 8.00, dodatkową Mszą św. o godz. 10.00 i 18.30 – półgodzinne nabożeństwo do Świętego Stygmatyka. Uroczysta suma odpustowa o godz. 18.30. Tego dnia w naszej świątyni można zyskać odpust zupełny. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy parafian i sympatyków do klasztoru na poczęstunek i wspólne świętowanie. W sobotę i w niedzielę podczas Mszy św. wygłoszone zostaną kazania o duchowości św. Ojca Pio.
 4. Dziewięciodniową nowennę przed liturgiczną uroczystością św. Franciszka z Asyżu rozpoczniemy na Mszach świętych w niedzielę, 25 września.
 5. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Grupa Charytatywna zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Przy naszej parafii działa bezpłatna poradnia prawna, którą prowadzi Pani mecenas Anna Zbroszczyk. Z porad prawnych można skorzystać w każdy czwartek od godz. 16.30.
 7. W sobotę 1 października br. odbędzie się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Kulminacyjnym punktem programu będzie Msza św. o godz. 12.30 celebrowana przez ks. bpa Jana Piotrowskiego. Zachęcamy wszystkie osoby będące w Żywym Różańcu do udziału w tej pielgrzymce.
 8. Pierwsze spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w sobotę 2 października, o godzinie 18.00 w auli parafialnej.

Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Ojca Pio.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.