Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 9 października 2022 r.

 1. Dziękujemy Dobremu Bogu za dar jubileuszu 25-lecia obecności braci kapucynów i parafii św. Franciszka z Asyżu, który świętowaliśmy w miniony wtorek. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro tym, którzy w różny sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości jubileuszowych. Prosimy przyjąć z tej okazji wydaną okolicznościową kartę z modlitwą franciszkańską i ważniejszymi datami z historii parafii i obecności braci kapucynów w Kielcach.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w środę – Wspomnienie św. Serafina z Montegranaro, zakonnika
  • w czwartek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w sobotę – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 3. W październiku odprawiamy nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.
 4. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej. (Zapraszają osoby ze wspólnot).
 5. W czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: Rozpoczęcie nabożeństwa różańcem o godzinie 17.45, po nim Msza Św. o godz. 18.30, a następnie procesja z figurą Matki Bożej i Apel Jasnogórski.
 6. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 15 października na adorację i Mszę Św. o godz. 15.00.
 7. Zbliżający się listopad to miesiąc szczególnej modlitwy się za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
 8. Przypominamy wiernym, przyjmującym Komunię Świętą na rękę, by przyjmowali Ciało Pańskie w następujący sposób. Komunię Świętą na rękę w naszej świątyni przyjmujemy przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego, podchodząc procesyjnie. Każdy, kto będzie przyjmował Najświętszą Hostię na dłoń, niech pamięta o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię Świętą należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą, tak ułożone ręce wyciągnąć należy przed siebie mniej więcej na wysokość swojej klatki piersiowej, a następnie stojąc przed kapłanem prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza. Osoby przyjmujące Komunię św. do ust ustawiają się wzdłuż stopnia ołtarzowego. Komunię św. przyjmują w miarę możliwości w postawie klęczącej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Jadwiga Swatek lat 89; +Jan Mityk lat 94. Pomódlmy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.