Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 23 października 2022 r.

 1. Dzisiaj Franciszkańska Grupa Charytatywna zbiera przed świątynią ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za okazane wsparcie!
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami” (Dz 1,8). W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek napisał: „Fundamentalne znaczenie dla przekazu wiary ma świadectwo ewangelicznego życia chrześcijan. Z drugiej strony, zadanie głoszenia osoby Jezusa i Jego orędzia pozostaje tak samo konieczne. W ewangelizacji przykład życia chrześcijańskiego i głoszenie Chrystusa idą w parze. Jedno służy drugiemu. Są to dwa płuca, którymi każda wspólnota musi oddychać, aby być misyjna. To pełne, konsekwentne i radosne świadectwo o Chrystusie będzie z pewnością siłą przyciągającą dla rozwoju Kościoła także w trzecim tysiącleciu”. Zapraszamy do modlitwy w intencji misjonarzy i dzieł misyjnych Kościoła, szczególnie do modlitwy różańcowej. Ofiary zebrane na tacę w kościołach i kaplicach całego świata przeznaczone zostaną do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka na cele misyjne.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 4. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.45, a w niedziele o 18.00. W środy różaniec prowadzą dzieci.
 5. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 6. W piątek, 28 października br. rozpocznie się w naszej parafii jesienna sesja Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła. Na trzydniowe rekolekcje zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Panem Bogiem. Więcej informacji na plakacie lub na naszej stronie internetowej.
 7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Modlitewny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie w świątyni w sobotę, 29 października br. o godz. 19.30, a o 20.45 Eucharystia.
 8. Zbliża się listopad, czas, kiedy szczególnie modlimy się za zmarłych. Kartki z wypominkami można składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
 9. Zainteresowane osoby zapraszamy do udziału w weekendowych rekolekcjach pt.: „Kurs Formacji Biblijnej Emaus. Ze św. Ojcem Pio wsłuchujemy się w Słowo Boże”. Kurs w dniach 4-6 listopada 2022 r. w domu rekolekcyjnym Braci Kapucynów w Tenczynie. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 14.00. Koszt 250 zł. Szczegóły na stronie internetowej www.ojciecpio.pl
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: +Lidia Kaluska lat 76; +Teresa Paluch lat 91. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.