Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2022 r.

 1. Dziś, wyjątkowo w niedzielę, w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach można zobaczyć obraz Jana Brueghla Starszego „Madonna z Dzieciątkiem Jezus w girlandzie kwiatów”. Ekspozycja czynna w godzinach od 9.00 do 16.00.
 2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Anioła z Acri, prezbitera. Sylwetkę kapucyńskiego świętego przybliża artykuł w tygodniku informacyjnym naszej parafii. 
  • we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Biskupi naszej diecezji będą sprawować Msze święte z procesją na cmentarzach: Biskup Jan Piotrowski o godz. 11.45: cmentarz Cedzyna; Biskup Marian Florczyk o godz. 11.00: cmentarz na Piaskach w Kielcach; Biskup Andrzej Kaleta o godz. 11.00: cmentarz Nowy w Kielcach.
  • w środę – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w naszym kościele w następującym porządku: 6.30, 8.00, dodatkowa o 10.00 oraz 18.30. Wszystkie Msze św. tego dnia ofiarowane są za zmarłych polecanych w wypominkach. Mszy św. o godz. 6.30 będzie przewodniczył br. Piotr Stasiński Radny Generalny Zakonu Kapucynów w związku z wizytacją wspólnoty braterskiej. W tej Mszy św. my Bracia Kapucyni pragniemy ofiarować modlitwę za zmarłych parafian, dobrodziejów oraz budowniczych naszego kościoła i klasztoru. Wyjątkowo tego dnia spowiedź świętą rozpoczniemy o godz. 7.30.
  • w czwartek – Wspomnienie wszystkich zmarłych Zakonu Serafickiego
  • w piątek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
 3. Przez cały listopad odprawiamy Różaniec Wypominkowy za zmarłych; w ciągu tygodnia o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.00. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii.
 4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Dla zyskania odpustu należy być: w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się przywiązania do grzechu, pomodlić się w intencjach papieskich oraz nawiedzić cmentarz. 
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • W czwartek Msza św. o godz. 18.30, na której będziemy modlić się o nowe i liczne powołania również do naszej franciszkańskiej rodziny.
  • W pierwszy piątek, od rana kapłani udadzą do chorych. Spowiedź dzieci o godz. 16.30, a następnie Msza św.  o godz. 17.00.
  • W sobotę o godz. 17.45 nabożeństwo, a na Mszy św. o godz. 18.30 zmiana Tajemnic Różańca.
 6. W sobotę 5 listopada w godzinach 10.00 – 13.00 odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka elektroodpadów przy naszym kościele (na drugim parkingu). Zbiórkę organizuje diecezja kielecka, a uzyskany dochód zostanie przekazany na wsparcie najuboższych afrykańskich krajów.
 7. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: +Zdzisława Dygnarowicz lat 86. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny, zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.