Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

 1. Dziękujemy br. Józefowi Mizerze za wygłoszone słowo Boże oraz przybliżenie uczestnikom liturgii Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zachęcamy do zainteresowania się tą formą uczestnictwa w życiu Kościoła, by naśladować Chrystusa na wzór św. Franciszka, żyjąc w świecie.
 2. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • we wtorek – Wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera, franciszkanina.
  • w środę – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w czwartek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek –  Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.  W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte o 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji naszej Ojczyzny o godz. 18.30.
  • w sobotę –  Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
 3. Przez cały listopad odprawiamy Różaniec Wypominkowy za zmarłych; w ciągu tygodnia o godz. 17.45, a w niedziele o godz. 18.00. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w kancelarii lub w zakrystii. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła i przy wejściu do kancelarii.
 4. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Dla zyskania odpustu należy być: w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się przywiązania do grzechu, pomodlić się w intencjach papieskich oraz nawiedzić cmentarz.
 5. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania dla dorosłych i młodzieży, małżeństw i samotnych, które głoszą Wspólnoty Neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.15 w auli parafialnej.
 6. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 11 listopada na adorację i Mszę świętą o godz. 15.00.
 7. Biskup Jan Piotrowski udzielił dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada 2022 r. Wysłuchajmy treści dekretu.
 8. Roznoszenie poświęconych opłatków przez pana organistę Łukasza i pana kościelnego Stefana rozpocznie się od poniedziałku 21 listopada br.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Bolesław Kowalski lat 83 i Irena Piotrowska, lat 91. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.