Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022 r.

 1. W związku z obchodzonym dziś w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym możemy wesprzeć duchowo oraz materialnie ogarniętą wojną Ukrainę. Ofiary można złożyć do skarbony znajdującej się przy figurze św. Antoniego.
 2. Również dziś z woli Ojca Świętego Franciszka obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus Jezus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8,9). Zachęca nas Ojciec Święty do zatrzymania się nad problemem ubóstwa i do solidarności z potrzebującymi. Niech wyrazi się to przez naszą modlitwę i dzieła miłosierdzia. Tekst orędzia papieskiego na tegoroczny Dzień Ubogich jest wyłożony przy Tygodniku Informacyjnym. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom i sympatykom parafii za stałe wsparcie ludzi ubogich. Dzięki temu możemy codziennie nieść pomoc żywnościową blisko stu osobom, pomagać finansowo potrzebującym rodzinom i podejmować wiele działań na rzecz ubogich.  
 3. W Liturgii tego tygodnia wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy
  • w czwartek – Święto św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich
  • w piątek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która jest zwieńczeniem Roku Liturgicznego i świętem patronalnym Liturgicznej Służby Ołtarza. Chłopców, uczniów szkoły podstawowej, pragnących rozpocząć liturgiczną posługę przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godzinę 18.00. Spotkanie odbędzie się w salce ministranckiej.
 5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Kielc w piątek, 18 listopada. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 16.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym w Kielcach. Zakończenie na Karczówce.
 6. Biskup Jan Piotrowski zachęca diecezjan, by w przyszłą niedzielę wesprzeć duchowo i materialnie duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, a także wspomóc jego działalność w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.
 7. Roznoszenie poświęconych opłatków przez pana organistę Łukasza i pana kościelnego Stefana rozpocznie się od poniedziałku 21 listopada br.
 8. Zachęcamy do zakupu nowego numeru Głosu Ojca Pio, który podejmuje temat spowiedzi. Autorzy wyjaśniają, skąd wzięła się ona w Kościele, dlaczego trzeba spowiadać się przed kapłanem i po co robić rachunek sumienia. Głos Ojca Pio i inne tytuły prasy katolickiej można nabyć na furcie klasztornej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: +Antoni Kozłowski, lat 91; +Jerzy Jarocki, lat 85; +Stefania Kozicka lat 84 i +Amelia Sołtysiak lat 93. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie i wszystkich wiernych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.