Tydzień Biblijny

W dniach 18 IV – 24 IV 2021 r. przeżywamy w Polsce XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.

Dzisiejszej niedzieli szczególnie mocno postarajmy się o to, by sięgnąć po Pismo Święte i rozważyć Słowo Boże. Obchodzimy bowiem tzw. Niedzielę Biblijną, na którą przypada również Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Celem tej inicjatywy jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym wiernych oraz w życiu całego kościoła. Tydzień Biblijny – czas refleksji nad Biblią, jest obchodzony od 2009 roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II i co roku przebiega pod innym hasłem.

Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji Słowa Bożego. Zachęcamy do zaangażowania się w jedną z grup apostolskich działającą przy parafii, w której odbywa się wspólnotowe czytanie i rozważanie Pisma Świętego, szczególnie zapraszamy na spotkania Grupy Biblijno – Maryjnej w poniedziałek na godz. 19.15 do salki 019 oraz Wspólnoty Biblijno – Formacyjnej „Drabina” dla absolwentów w poniedziałek o godz. 19.30 w sali Pod Kapciem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.