Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Poprzez udział w Marszu uczestnicy pragną opowiedzieć się po stronie życia i tym samym potwierdzić znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny. Wydarzenie rozpocznie Msza święta w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu będzie festyn przy muszli koncertowej Parku Miejskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
   Informacje dotyczące uroczystości Bożego Ciała: Msze św. według porządku niedzielnego, jest to święto nakazane. W tym roku zmianie ulegnie godzina procesji Bożego Ciała. W procesji Eucharystycznej wyruszymy po Mszy św. o godz. 10.30, przechodząc ulicami naszej parafii: Warszawską, Pocieszka, Marszałkowską i Wojewódzką. Bardzo prosimy o udekorowanie okien, i o zbieranie kwiatów przed Bożym Ciałem i przynoszenie ich na furtę klasztorną dzień przed uroczystością. Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona po zakończeniu procesji o godz. 12.30.  Zapraszamy dzieci komunijne, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły w strojach komunijnych. Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji Bożego Ciała, w środę o godz. 17.30, przed kościołem. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie w trakcie nabożeństwa czerwcowego.
  • w piątek – Wspomnienie bł. Mikołaja z Gesturi, zakonnika
 4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza w piątek, 9 czerwca na adorację i Mszę świętą o godz. 15.00, a 10 czerwca na pielgrzymkę do Częstochowy z nocnym czuwaniem. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 11.00 sprzed naszego kościoła. Jest 10 wolnych miejsc.
 5. Również w sobotę 10 czerwca swoje imieniny będzie obchodzić: br. Bogumił Kusiak, proboszcz i gwardian. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Solenizanta.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii br. Piotra Walochę, misjonarza z Czadu. Przed kościołem będzie można wesprzeć jego pracę misyjną datkami składanymi do puszki. Zapraszamy na stoisko misyjne z kawą, pamiątkami misyjnymi i książkami o tematyce misyjnej. 
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Czuwaniu Grup Modlitwy Ojca Pio w Krakowie Łagiewnikach, które odbędzie się 17 czerwca br. Od tego roku uległ zmianie czas rozpoczęcia czuwania – będzie ono od godziny 14.00 do 24.00. Wyjazd w dniu czuwania o godz. 11.00, koszt 40 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. 
 8. Jako Bracia Mniejsi Kapucyni podczas wakacji organizujemy dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: Wakacje z braćmi w Pyzówce k. Nowego Targu, Spływ kajakowy Ojca z synem Czarną Hańczą, Wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na Facebooku – Kapucyńskim Szlakiem, stronie internetowej www.kapszlak.pl oraz pod nr telefonu 797 907 846
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w XXIX Spotkaniu Młodych w Wołczynie w dniach 17-21 lipca br. Hasło spotkania: „Czas Prawdy”. Więcej informacji i zapisy w kancelarii.