Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023

 1. W imieniu Aleksandry Suski serdecznie dziękujemy za Waszą hojność. Zebrane środki w kwocie 11,653 zł zostaną przeznaczone na zakup samochodu dostosowanego do przewozu Oli w wózku. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
  • we wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu
  • w środę – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
 3. Czcicieli św. o. Pio zapraszamy we wtorek, 23 maja na Mszę świętą o godz. 18.30 przez wstawiennictwo świętego Stygmatyka.
 4. Uwielbienie śpiewem, modlitwą i ciszą, poprowadzi grupa GOOD NEWS w środę, 24 maja po wieczornej Mszy św.
 5. W ostatni czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – o wierność Bogu, rozwój duchowy i materialny, zgodę w narodzie oraz mądrość Bożą dla wszystkich rządzących państwem i samorządami. Zapraszamy na Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny w czwartek o godz. 18.30.
 6. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na kolejny wykład w Akademii Wiara – Kultura – Nauka. Tematem będzie „Cud w Sewilli”, czyli wyjątkowy w dziejach kultury europejskiej rozkwit malarstwa w siedemnastowiecznej Hiszpanii. Wykład wygłosi ks. prof. Andrzej Witko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Termin: czwartek, 25 maja br., godz. 17.00. Wstęp wolny.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dlatego w sobotę, w Wigilię tej uroczystości zapraszamy na czuwanie wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym od godz. 20.30 na adorację, pieśni uwielbienia, modlitwy i Mszę św.
 8. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w kieleckiej katedrze o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji mieszkańców Kielc.
 9. Za tydzień Franciszkańska Grupa Charytatywna będzie zbierała ofiary do puszek na pomoc potrzebującym z naszej parafii.
 10. Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli Ks. Bp Andrzej Kaleta w poniedziałek 29 maja o godz. 17.00
 11. Uroczysty Akt Zawierzenia Maryi – Matce Kościoła dzieci objętych modlitwą Różańca Rodziców – na Mszy św. 29 maja o godz.18.30.
 12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: + Stefan Olesiński lat 80. Pomódlmy się także za poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz zmarłych w trwającej wojnie na Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…