Wprowadzenie nowego Proboszcza

Niedziela 3 lipca 2022 r. jest radosnym dniem dla naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się liturgiczne wprowadzenie w urząd nowego proboszcza – o. Bogumiła Kusiaka.

W imieniu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego wprowadzenia dokonał dziekan i proboszcz par. św. Wojciecha w Kielcach ks. Jan Tusień.

W drzwiach kościoła odbyło się powitanie nowego Proboszcza oraz pokropienie wiernych wodą święconą. Następnie procesja udała się do prezbiterium. Został odczytany dekret Biskupa Kieleckiego o mianowaniu nowego proboszcza, następnie ksiądz dziekan przekazał o. Bogumiłowi klucze do kościoła i wszystkich budynków parafialnych.

Nie zabrakło również pięknych i ciepłych słów pod adresem nowego proboszcza, które popłynęły od przedstawicieli parafii i gości.

Na stanowisku proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu o. Bogumił zastąpił sprawującego tu posługę przez ostatnie 6 lat, niezwykle zasłużonego i lubianego przez parafian o. Marka Skwarło, który po skończonej kadencji został przeniesiony do innego klasztoru.

Ojcze Bogumile, pragniemy Ciebie serdecznie powitać i życzyć Tobie błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszych patronów Świętych Franciszka z Asyżu i Ojca Pio na każdy dzień Twojej posługi. Życzymy Ci Ojcze Proboszczu, wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach oraz poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą. Powierzamy Ci naszą parafię i świątynię. Czuj się w niej gospodarzem mając na uwadze, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować na co dzień służąc Bogu i ludziom.