Wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej

„Święty nie jest po to, aby go podziwiać, lecz po to, by go naśladować”
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 do naszej kapucyńskiej Parafii, zostały wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
Do tej uroczystości przygotowywalismy sie w naszej świątyni od piątku wieczór poprzez uczestnictwo w triduum, które prowadziły Siostry Zakonne z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik.
Kult relikwii w chrześcijaństwie ma swą długą historię. Wyrósł przede wszystkim z ludowej pobożności. Okazał się ważny dla wielu pokoleń i stanowił pomoc w ewangelizacji narodów.
Patrząc na relikwie św. Faustyny możemy uświadomić sobie prawdę, że święty nie jest od razu mocarzem, kimś wyjątkowym, lecz może nim zostać człowiek z pozoru zwykły i słaby, kruchy jak inni. Może być nim każdy z nas, o ile do końca zaufa Bogu, a Ewangelia stanie się jego programem życia, dzień po dniu, chwila po chwili.
Św. Faustyna swoim życiem uczy nas prawdziwej pokory. Pomimo trudów, przeciwności i braku efektów niosła światu orędzie Miłosierdzia Bożego. Jej przykład może nam pomóc w odkrywaniu tego niepojętnego przymiotu Pana Boga. Wpatrując się w jej postać szukajmy prawdy i miłości oraz z wiarą powtarzajmy słowa: „JEZU UFAM TOBIE”.
O godz. 15.00 klęcząc przed Najświętszym Sakramentem zanużyliśmy się we wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.